| Kontakt: pzh@pzh.gov.pl

Konsultacje dotyczące przetwarzania i archiwizacji danych o chorobach zakaźnych w Polsce w ramach projektowania systemu EpiBaza

W dniach 8-10 sierpnia 2018 w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego –PZH odbyły się konsultacje dotyczące przetwarzania i archiwizacji danych o chorobach zakaźnych w Polsce w ramach Zadania 1. Projektu EpiBaza.

Do konsultacji zaproszono osoby pracujące w Wojewódzkich i Powiatowych Stacjach Sanitarno –Epidemiologicznych, jako kluczowych użytkowników systemu EpiBaza. Celem trzydniowego spotkania było z jednej strony szczegółowe poznanie sposobu pracy, schematów przepływu informacji o raportowanych przypadkach zakażeń lub zachorowań oraz zdarzeniach istotnych dla zdrowia publicznego. Z drugiej strony realizatorzy projektu chcieli poznać oczekiwania WSSE i PSSE w zakresie funkcjonalności, które ułatwiłyby codzienną pracę.  Podczas spotkania zostały także  przedstawione założenia i przewidywane funkcjonalności programu EpiBaza w zakresie nadzoru epidemiologicznego.

Konsultacje prowadzili kierownik Zadania 1., dr Małgorzata Sadkowska-Todys oraz kierownik Zadania 3., Paweł Budziosz.

EpiBaza dzięki uniwersalnym, łatwym do wypełnienia formularzom, cyfryzacji dostępnych na bieżąco danych z całego kraju, będzie kompletnym narzędziem do gromadzenia i przetwarzania danych, które pozwoli na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia chorobami zakaźnymi.

Skip to content