| Kontakt: pzh@pzh.gov.pl

Zaproszenie na konferencję naukową “Zagrożenia dla zdrowia ludzi w perspektywie zmian klimatycznych”

Zapraszamy do wzięcia w udziału w konferencji naukowej “Zagrożenia dla zdrowia ludzi w perspektywie zmian klimatycznych”, która odbędzie się 5 listopada 2019 roku w Warszawie w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładzie Higieny ul. Chocimska 24, Aula im. dr Ludwika Rajchmana (III piętro).

Szanowni Państwo,
Zmiany klimatu i związane z tym wzrost temperatury, zmiany reżimu termiczno-opadowego oraz częstotliwośći nasilenie ekstremalnych zjawisk pogodowych mają istotny bezpośredni wpływ na zdrowie publiczne. Skutkiem obserwowanych zmian klimatycznych są również zmiany występowania patogenów wodozależnych oraz patogenów przenoszonych przez wektory. Zmiany czynników środowiskowych (m.in. wyższa temperatura wody i powietrza, łagodniejsze zimy) sprzyjają namnażaniu i rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów patogennych.
W najbliższych latach skutki zmian klimatu w Polsce mogą stawać się coraz bardziej odczuwalne, stąd też zmiany klimatyczne należy postrzegać jako ryzyko zdrowotne, które powinno być uwzględniane przy tworzeniu mechanizmów regulacyjnych i planów działań zapobiegawczych.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem udziału jest dokonanie rejestracji na stronie wydarzenia do 4.11.2019 r.: www.konferencjanaukowa0511.konfeo.com/pl/groups
W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefon 530-992-640 lub adresem mailowym: konferencja.nizp@uphotel.eu

Zaproszenie do pobrania
Program do pobrania

Skip to content