| Kontakt: pzh@pzh.gov.pl

Europejskie wytyczne dotyczące sieci onkologicznych – konferencja online projektu iPAAC

W imieniu partnerów europejskiego projektu iPAAC (Innowacyjne Partnerstwo dla Działań w Zwalczaniu raka, eng. Innovative Partnership For Action Against Cancer) serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji online na temat „Zarządzania Zintegrowaną i Kompleksową Opieką Onkologiczną – przypadek Sieci Kompleksowej Opieki Onkologicznej”, która odbędzie się 30 września 2021 r. o godz. 10:30. 

Konferencja prowadzona będzie w języku angielskim. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, link: Webinar Registration – Zoom

Podczas konferencji przedstawione zostaną rekomendacje działań opracowanych na podstawie trzyletnich badań naukowych, konsultacji oraz dyskusji na temat wyzwań w opiece onkologicznej.

Uczestnicy debaty omówią także praktyczne instrumenty zapewnienia zintegrowanej i kompleksowej opieki onkologicznej na przykładzie dwóch pilotażowych Sieci Kompleksowej Opieki Onkologicznej (CCCN) w Polsce (Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu) oraz Niemczech (Charité – Universitätsmedizin Berlin). 

ℹ Projekt iPAAC finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach 3 Programu Zdrowia i stanowi realizację założeń Europejskiego Planu Walki z Rakiem. NIZP PZH-PIB został nominowany przez MZ jako Competent Authority i koordynował badania pilotażowe w Polsce

Więcej o projekcie na stronach:

logotyp iPAAC
Skip to content