| Kontakt: pzh@pzh.gov.pl

Konferencja „Rynek suplementów diety. Raport: Bezpieczeństwo / Trendy / Regulacje”

Konferencja „Rynek suplementów diety. Raport: Bezpieczeństwo / Trendy / Regulacje”
30 sierpnia 2017 r. o 10 w auli NIZP-PZH odbyła się .Konferencja „Rynek suplementów diety. Raport: Bezpieczeństwo / Trendy / Regulacje

Instytut Ochrony Zdrowia oraz Aliant Sp. z o.o. zaprosił na konferencję “RYNEK SUPLEMENTÓW DIETY – RAPORT: Bezpieczeństwo / Trendy / Regulacje”, która odbyła się 30 sierpnia 2017 r. w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – PZH, pod patronatem honorowym Głównego Inspektora Sanitarnego, Narodowego Instytutu Leków, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH oraz Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Impulsem dla tego wydarzenia był najnowszy raport Instytutu Ochrony Zdrowia pt. “Suplementy diety. Pacjent, rynek, trendy, regulacje”. W trakcie konferencji przedstawione zostały wnioski z tego raportu.

Celem konferencji było szczegółowe omówienie specyfiki rynku suplementów diety w Polsce, identyfikacja szans i zagrożeń z nim związanych, a także wskazanie rozwiązania porządkującego ten rynek i zwiększającego dostęp do informacji na temat jakości i bezpieczeństwa suplementów.

było to wydarzenie dogłębnie omawiające problematykę rosnącego rynku suplementów diety w Polsce z perspektywy systemowej. Podczas konferencji urzędnicy oraz eksperci wzięli udział w dyskusji na temat bezpieczeństwa i jakości suplementów diety w Polsce oraz kwestii legislacyjnych na tle prawa europejskiego. Wydarzenie było miejscem dyskusji oraz wypracowania rekomendacji mających na celu poprawę działania rynku suplementów diety oraz dostępu pacjentów do informacji na temat tego rodzaju preparatów. Konferencja skierowana była do lekarzy, farmaceutów, polityków i urzędników jak również dziennikarzy mediów ogólnopolskich, a także producentów suplementów diety.

Skip to content