| Kontakt: pzh@pzh.gov.pl

Nowość w ofercie NIZP-PZH – świadectwa jakości zdrowotnej na materiały, z których wykonane są zabawki

Szanowni Państwo,

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny (NIZP-PZH) posiada w swojej ofercie świadectwa jakości zdrowotnej na materiały, z których wykonane są zabawki: zabawki dla niemowląt i małych dzieci, grzechotki, gryzaki, karuzele do łóżeczek, maskotki, zabawki pluszowe, układanki, klocki, lalki, zabawki kąpielowe, drewniane, edukacyjne itp.

Przeprowadzona ekspertyza i ocena zdrowotna jest wykonywana zgodnie z aktualnymi wymaganiami prawnymi w tym zakresie oraz najlepszą wiedzą i doświadczeniem. Wraz ze świadectwem jakości zdrowotnej (w okresie jego ważności) wnioskodawcom jest udostępniane logo, które może być umieszczane na opakowaniach wyrobów zgodnie z Regulaminem Wydawania Atestów Higienicznych i Świadectw Jakości Zdrowotnej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

Kontakt:

W celu omówienia oferty, informacji o wymaganych dokumentach i badaniach niezbędnych do wydania świadectwa proszę o kontakt z Pracownią Oceny Materiałów i Wyrobów Przeznaczonych do Kontaktu z Żywnością: tel. (22) 54-21-282, e-mail: mmazanska@pzh.gov.pl lub mpawlicka@pzh.gov.pl.

Skip to content