| Kontakt: pzh@pzh.gov.pl

Pracownicy NIZP-PZH wśród 100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia według Pulsu Medycyny

Dyrektor NIZP-PZH prof. dr hab. Mirosław Wysocki (21), kierownik Krajowego Ośrodka ds. Grypy prof. dr hab. Lidia Brydak (17), konsultant w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego PZH dr hab. n. med. Tomasz Zdrojewski (23), prof. Zbigniew Szawarski (54) z Zakładu Promocji Zdrowia i Szkolenia Podyplomowego NIZP-PZH oraz prof. NIZP-PZH Bogdan Wojtyniak (86), zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowie Publicznego-PZH znaleźli się w wśród najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia w tegorocznej edycji Listy STU Pulsu Medycyny w kategorii system ochrony zdrowia.

Za najbardziej wpływową osobę w polskim systemie ochrony zdrowia w 2016 roku uznana została prof. Alicja Chybicka, a kolejne miejsca zajęli Minister Zdrowia dr n.med. Konstanty Radziwiłł, oraz Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz.

Za najbardziej wpływową osobę w polskiej medycynie w 2016 roku został prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.

Lista STU to zestawienie najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia, które od 14 lat przygotowywane jest przez “Puls Medycyny”.

Wyboru osobistości, które znajdą się w rankingu, dokonuje jury złożone z ekspertów powołanych przez redakcję „Pulsu Medycyny”. W tym roku jurorzy oceniali osiągnięcia osób nominowanych w zakresie: leczenia, wprowadzania rewolucyjnych technologii i zabiegów do praktyki lekarskiej, wytyczania nowych kierunków rozwoju polskiej medycyny. Brali także pod uwagę wpływ poszczególnych osób na zmiany ustawowe, organizację i zasady działania systemu.

Zwycięzcy plebiscytu ogłoszeni zostali 17 stycznia 2017 r. podczas uroczystej gali, a z pełną Listą STU można zapoznać się w poniższym linku:

http://listastu.pulsmedycyny.pl/laureaci/2016-soz

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Skip to content