| Kontakt: pzh@pzh.gov.pl

Konferencja naukowa 13.11.2018 r.

13 listopada 2018 r. w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – PZH odbędzie się konferencja naukowa pt. „Żywność, woda i powietrze – czy żyjemy w bezpiecznym otoczeniu?”. Będzie ona ostatnią z trzech konferencji organizowanych z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 100-lecia Instytutu.

Konferencja będzie poświęcona nurtującym społeczeństwo zagadnieniom związanym z:

• bezpieczeństwem żywności i udziałem nowych technologii w bilansie zagrożeń bądź profitów zdrowotnych,
• zagadnieniami i metodologią oceny ryzyka zdrowotnego,
• priorytetami badawczymi w bezpieczeństwie żywności,
• wodzie do picia,
• zmianom klimatycznym,
• działaniom Instytutu w zakresie gromadzenia danych o zagrożeniach w żywności.

Konferencja „Żywność, woda i powietrze – czy żyjemy w bezpiecznym otoczeniu?”, podobnie jak dwie wcześniejsze, została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918 – 2018 i jest realizowana przy współpracy: Programu „Niepodległa”, Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Patroni medialni: Polskie Radio i TVP3 Warszawa. Mecenasem Głównym Jubileuszu jest PKN Orlen, a jedynym sponsorem niniejszej konferencji jest firma Nestle.

Misją Instytutu jest ochrona zdrowia ludności poprzez kompleksowe działania podejmowane w obszarze zdrowia publicznego, w tym prace naukowo-badawcze, aplikacyjne i szkolenia.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH prowadzi szkolenia w obszarze problematyki zdrowia publicznego, wykonuje ekspertyzy dla rządu, Komisji Europejskiej, organizacji pozarządowych oraz społeczeństwa w zakresie oceny ryzyka i wskazywania sposobów unikania zagrożeń. Instytut prowadzi również badania jakości surowic i szczepionek.

Formularz zgłoszeniowy:

http://100lat.pzh.gov.pl/zywnosc-woda-i-powietrze-czy-zyjemy-w-bezpiecznym-otoczeniu-grudzien-2018/

Skip to content