| Kontakt: pzh@pzh.gov.pl

Nowy logotyp Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego- Państwowego Zakładu Higieny

Szanowni Państwo, z radością informujemy, że w rocznicę 100-lecia powstania Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny prezentujemy unowocześniony logotyp Instytutu.

Nowy logotyp nawiązuje do 100-letniej tradycji Państwowego Zakładu Higieny, który w świadomości Polaków kojarzy się ze skrótem „PZH”. Te trzy litery stanowią fundament, z którego wyłonił się Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Symbolizują one naukowy Profesjonalizm, szczególną troskę o Zdrowie oraz Historię skutecznego zapobiegania chorobom.

Główny element graficzny logo opiera się na kształcie struktury DNA, ponieważ w naszych badaniach docieramy do najważniejszych przyczyn, które negatywnie wpływają na zdrowie. Grafika nawiązuje także do klasycznego kształtu węża Eskulapa, który wił się jak helisa DNA. Kod genetyczny Instytutu to wynik ewolucji badań prowadzonych od 1918 roku przez pokolenia wybitnych naukowców i ich uczniów. DNA w każdej komórce ciała podlega szczególnej ochronie, a naszym celem jest bezpieczeństwo zdrowotne obywateli.

Fragment zapisu czynności elektrycznej serca symbolizuje ciągłość realizacji misji Instytutu. Nasze serce bije już 100 lat i mamy nadzieję, że jeszcze długo ten nieprzerwany rytm będzie zapewniał Polakom bezpieczeństwo i zdrowe życie.

Liczymy także, iż nowy logotyp spotka się z Państwa aprobatą i będzie identyfikował Instytut przez kolejne stulecie.

Skip to content