| Kontakt: pzh@pzh.gov.pl

Jubileusz 100-lecia urodzin prof. dr hab. n. med. Jana Karola Kostrzewskiego

14 czerwca 2016 r. w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego-PZH odbyła się konferencja upamiętniająca setną rocznicę urodzin prof. Jana Kostrzewskiego, wybitnego epidemiologa, założyciela Zakładu Epidemiologii  w Państwowym Zakładzie Higieny, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, wiceprezydenta Światowego Zgromadzenia Zdrowia oraz  przewodniczącego Rady Wykonawczej WHO.

W konferencji wzięli udział rodzina, byli uczniowie oraz współpracownicy prof. Kostrzewskiego, którzy przypomnieli nie tylko niezwykle bogatą działalność i osiągnięcia zawodowe Profesora Kostrzewskiego w Polsce oraz na forum międzynarodowym, ale również to jaką osobą był w pracy i poza nią.

Wśród osób wspominających prof. Kostrzewskiego znaleźli się między innymi: jego uczennica Pani prof. dr hab.  Danuta Naruszewicz-Lesiuk, uczniowie Pan prof. dr hab. n.med. Mirosław Wysocki oraz Pan prof. Bogdan Wojtyniak, a także Pan dr Andrzej Koronkiewicz oraz przedstawiciel Polskiej Akademii Nauk Pan prof. dr hab. Tomasz Zdrojewski. Z prezentacjami prelegentów można zapoznać się poniżej.

Ponadto zaproszeni na konferencję goście mogli zapoznać się z pamiątkami i dokumentami z prywatnego archiwum rodziny Pana prof. Kostrzewskiego. Wystawa miała przybliżyć wybitną postać prof. Kostrzewskiego oraz uhonorować jego nieoceniony wkład w rozwój epidemiologii, stworzenie legislacji umożliwiającej skuteczną walkę z epidemiami w Polsce oraz edukację na temat wagi szczepień w zapobieganiu chorób zakaźnych.

Konferencja jubileusz prof. Kostrzewski

wystawa prof. Kostrzewski

[Nie znaleziono pliku]

prezentacje prelegentów:

[Nie znaleziono pliku]
[Nie znaleziono pliku]
[Nie znaleziono pliku]
[Nie znaleziono pliku]

Skip to content