+A A A-
Menu

Patronat

tel. (0-22) 54 21 288

Wniosek (DOC)

Regulamin (PDF)

Przyznane patronaty

Narodowy Instytut zdrowia Publicznego-PZH objął patronat nad akcją Strefa Zdrowia Muszynianki, więcej informacji:  http://www.akademiazdrowiamuszynianki.pl/

strefa_wtle_wrzesien2

NIZP-PZH patronuje kampanii szerzącej wiedze o szczepieniach www.zaszczepsiewiedza.pl

„ZASZCZEP SIĘ WIEDZĄ” NA HEALTH CHALLENGES CONGRESS 2016

Problematyka szczepień była jedną z głównych bohaterek Kongresu Wyzwań

Zdrowotnych, który odbył się w dniach 18-20 lutego 2016 w Katowicach.

O wakcynologii, profilaktyce szczepień i jej współczesnych odsłonach dyskutowano zarówno podczas paneli jak i w kuluarach spotkania. Na szczególną uwagę zasługują opinie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła oraz prof. Mirosława J. Wysockiego, dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH, wygłoszone podczas sesji inauguracyjnej pt. „Zdefiniowanie i omówienie priorytetowych wyzwań zdrowotnych w perspektywie lat 2016 – 2036”. Obaj mówcy zwrócili uwagę na konieczność edukacji oraz rzetelnego informowania na temat szczepień, czemu służy m.in. nasza akcja.

Minister Radziwiłł uznał propagowanie szczepień za jedno z priorytetowych zadań swojego resortu i Rządu RP. Wątek wpływu szczepień ochronnych na odpowiedzialność za zdrowie Polaków rozwinął prof. Mirosław J. Wysocki. Stwierdził, że społeczeństwo często podejmuje decyzje na temat szczepień na podstawie emocji wywoływanych przez ruchy antyszczepionkowe, mimo że informacje przez nie rozprzestrzenianie nie znajdują merytorycznego pokrycia w rzeczywistości.

W rozmowach na temat szczepień, jakie toczyły się w Katowicach zarówno podczas obrad kongresowych jak i w kuluarach (m.in. na stoisku akcji „Zaszczep się wiedzą”) na szczególną uwagę zasługują głosy: Krzysztofa Łandy – podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, dr. Jacka Krajewskiego – prezesa fundacji „Porozumienie Zielonogórskie” oraz Małgorzaty Koby – lekarza pediatry z Zabrza, która odpowiadała na liczne pytania rodziców – gości naszego stoiska podczas Dnia Otwartego. Kwestie warte przemyślenia przez wszystkich, którzy mają wątpliwości dotyczące szczepień, poruszyli również Beata Małecka-Libera z Sejmowej Komisji Zdrowia oraz dr Paweł Grzesiowski – znany i popularny ekspert profilaktyki zakażeń. Najważniejsze wątki tych wypowiedzi zarejestrowaliśmy – zachęcając Państwa do ich obejrzenia i wysłuchania.

Link do materiału wideo:

1/ Wywiad z Markiem Posobkiewiczem – http://zaszczepsiewiedza.pl/aktualnosci/niewiedza-jest-niebezpieczna/

2/ Wywiad z prof. Jackiem Wysockim – http://zaszczepsiewiedza.pl/aktualnosci/rozmowa-z-profckiem-wysockim/

Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych rozpoczęło kampanię promującą picie wody, której patronuje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-PZH.

16 października br. w Warszawie zainaugurowano ogólnopolską kampanię społeczną „Zawodniacy” pod patronatem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-PZH. W obliczu epidemii otyłości w społeczeństwie, inicjatywa ta ma na celu promowanie picia wody zamiast słodzonych, wysokokalorycznych napojów wśród dzieci, ich rodziców i opiekunów. Więcej informacji na stronie: www.zawodniacy.pl .

Oprócz NIZP-PZH patronami kampanii zostali: Rzecznik Praw Dziecka, Główny Inspektorat Sanitarny, Naczelna Izba Lekarska oraz Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Chroń swój wzrok!

30% osób noszących okulary nie zdaje sobie sprawy, że należy się chronić przed promieniami UV również w pochmurne dni – wynika z badań TNS Polska. Tymczasem organizatorzy kampanii edukacyjnej „Chroń swój wzrok cały rok” zwracają uwagę, że aż 40% ekspozycji na działanie promieniowania UV ma miejsce, gdy nie znajdujemy się w pełnym słońcu.

więcej informacji (PDF)

ulotka (PDF)

NIZP-PZH patronem konkursu: Chorzy też mogą być „Zwyczajnie Aktywni” na rynku pracy

Sukces zawodowy dla każdego z nas znaczy coś innego, ale wszyscy chcemy mieć szansę go zrealizować. Dla chorych na autoimmunologiczne choroby zapalne bycie zwyczajnie aktywnymi w pracy to już sukces. Aby wesprzeć ich w staraniach
o realizację zawodowych planów powstał konkurs o grant „Zwyczajnie Aktywni”. Organizatorzy zapraszają organizacje pacjentów do składania projektów konkursowych od 10 czerwca do 10 września 2013 roku.

wiecej informacji (PDF)