| Kontakt: pzh@pzh.gov.pl

Dr hab. Juszczyk, Prof. dr hab. Brydak i lek. Stefan Bogusławski na Liście Stu 2020 – rankingu Pulsu Medycyny

Lista Stu 2020 najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia

Troje przedstawicieli NIZP-PZH znalazło się na Liście Stu 2020 najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia w prestiżowym plebiscycie Pulsu Medycyny.

Na miejscu 13. wyróżniono Dyrektora Instytutu – dr. hab. n. o zdr. Grzegorza Juszczyka, a także przewodniczącego Zespołu ds. monitorowania i prognozowania przebiegu epidemii COVID-19 w RP. To znaczący awans dr. Juszczyka w rankingu – w 2019 w tej samej kategorii znajdował się na miejscu 54.

Na miejscu 62. znalazła się prof. dr hab. Lidia Brydak, Kierownik Zakładu Badania Wirusów Grypy, Krajowego Ośrodka ds. Grypy w NIZP-PZH oraz członek globalnego nadzoru nad grypą GISRS. Rok wcześniej Pani Profesor zajęła miejsce 72.

Na miejscu 85 znalazł się lek. Stefan Bogusławski – Główny Specjalista Inżynieryjno-Techniczny z Zakładu Monitorowania i Analiz Stanu Zdrowia Ludności.

Liderami Listy Stu 2020 zostali: prof. dr hab. n. med. Krzysztof Simon oraz dr n. ekon. Adam Niedzielski.

Od 19 lat „Puls Medycyny” wyróżnia osoby, które mają szczególny wpływ na rozwój polskiej medycyny. Od 6 lat także te, które przyczyniają się do poprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Jak co roku, kandydaci oceniani byli przez kapitułę składającą się z wybitnych ekspertów – osobno w obu kategoriach: Medycyna i System Ochrony Zdrowia. Jurorzy brali pod uwagę osiągnięcia i dokonania kandydatów w 2020 roku, reputację zawodową i wpływy w środowisku oraz siłę publicznego oddziaływania.

Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom, które znalazły się w rankingu. 

Więcej na stronie tutaj

Skip to content