| Kontakt: pzh@pzh.gov.pl

Dzień Drzwi Otwartych w Krajowych Placówkach Onkologicznych w najbliższą sobotę 1 lutego 2014 roku

Celem akcji jest edukacja zdrowotna społeczeństwa, mająca przekonać o korzyściach
z profilaktyki przeciwnowotworowej. Organizowany cyklicznie od 2000 roku „Dzień Drzwi Otwartych” ma charakter edukacji społecznej. Akcja stała się tradycją, przypominającą
o problemie rosnącej zachorowalności na nowotwory, a także o tym, że warto troszczyć się o swoje zdrowie i brać udział w badaniach profilaktycznych.

PUO od 14 lat corocznie wystosowuje Apel do Dyrektorów wszystkich Placówek Onkologicznych w Polsce o wspólną organizację Dnia Drzwi Otwartych w związku z obchodami Światowego Dnia Walki z Rakiem (jest to zawsze sobota najbliższa dacie 4 lutego). W tym roku Dzień Drzwi Otwartych organizowany jest w sobotę 1 lutego 2014 roku.  Na stronie www.puo.pl szczegółowy grafik aktywności jakie będą miały miejsce w Placówkach Onkologicznych na terenie całego kraju.

Dodatkowo od 3 lat Akcja wspomagana jest działalnością młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, która bierze udział w naszej wieloletniej kampanii pt. “Mam Haka na Raka” (www.mamhakanaraka.pl) – 1 lutego jest w tym roku też DNIEM HAKOWICZA podczas którego młodzież zachęca lokalne społeczności do brania udziału w badaniach służących wczesnemu rozpoznawaniu nowotworów oraz propaguje postawy prozdrowotne rozdając ulotki edukacyjne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Polski o skorzystanie z możliwości podwyższenia swojej wiedzy na temat chorób nowotworowych, dowiedzenia się jak w prosty sposób wykazywać czujność onkologiczną oraz skorzystać bezpłatnie z dodatkowych badań diagnostycznych.

Wiecej: www.puo.pl/pokonajmy-raka/dzien-drzwi-otwartych

 

Skip to content