pzh@pzh.gov.pl

Rozpoczęcie szkolenia e-learningowego na temat zapobiegania nowotworom wątroby

Szanowni Państwo,  

Uprzejmie informujemy, że uruchomiliśmy certyfikowane szkolenie e-learningowe na temat zapobiegania nowotworom wątroby dla lekarzy POZ i koordynatorów pacjenta!   Materiały szkoleniowe zostały przygotowane w ramach projektu  „Przeprowadzenie akcji edukacyjno – informacyjnej w ramach programu polityki zdrowotnej pn.Pilotażowy program profilaktyki nowotworów wątroby poprzez wczesne wykrywanie
przewlekłych zakażeń HCV i HBV u dorosłych mieszkańców Polski” realizowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W trakcie szkolenia uczestnicy uzyskają informacje dotyczące m.in.:  

  1. Epidemiologii WZW na świecie i w Polsce oraz plany eliminacji
  2. Modyfikowalne i niemodyfikowalnych czynników ryzyka pierwotnych nowotworów wątroby
  3. Diagnostyki WZW i badań przesiewowych
  4. Leczenia WZW, z uwzględnieniem sytuacji w Polsce
  5. Zapobiegania zakażeniom HBV/HCV
  6. Ekspozycji zawodowe na zakażenie patogenami krwiopochodnymi
  7. Szczepień przeciwko HBV

W programie mamy ponadto najważniejsze regulacje prawne:  prawa pacjenta, zasady dostępu i wykorzystywania danych osobowych pacjentów, normy etyczne w postępowaniu z pacjentami.   Każda osoba, która ukończy szkolenie uzyska certyfikat uczestnictwa z punktami edukacyjnymi.  W celu przystąpienia do szkolenia proszę pobrać oświadczenie dostępne w załączniku, wypełnić a następnie przesłać skan na adres szkoleniapower@pzh.gov.pl. Po weryfikacji zgłoszenia odeślemy informację jak zalogować się do szkolenia. 

Serdecznie zapraszamy !

LINK DO SZKOLENIA

Pobierz:

Formularz przystąpienia do projektu – doc

Formularz przystąpienia do projektu – pdf

W pierwszej kolejności zapraszamy placówki POZ i koordynatorów pacjenta którzy w ramach programu podpisali umowy z https://www.szpitalepomorskie.eu   oraz https://www.su.krakow.pl/nasz-szpital/fundusze-europejskie#profilaktyka-nowotworow-watroby-pomysl-o-watrobie-nim-ona-przypomni-o-sobie-2

O otwarciu szkoleń dla pozostałych lekarzy oraz koordynatorów pacjenta, którzy chcieliby przystąpić do szkolenia poinformujemy w pierwszym kwartale 2021 za pośrednictwem strony internetowej programu www.watrobanieboli.pzh.gov.pl oraz poprzez media społecznościowe.

Skip to content