pzh@pzh.gov.pl

AKTUALNOŚCI

Szanowni Państwo,

31 grudnia 2018 r. Punkt Przyjęć Materiałów do Badań Diagnostycznych NIZP-PZH czynny będzie w godzinach od 8:00 do 12:00.

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniach: 24 i 27 grudnia 2019 r. Centrum Medyczne Lux Med (ul. Puławska 15 w Warszawie) będzie nieczynne, w związku z tym nie będzie pobierana krew i wymazy do badań diagnostycznych wykonywanych w NIZP-PZH.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego- Państwowy Zakład Higieny w Warszawie uprzejmie informuje o wycofaniu z oferty pięciu badań diagnostycznych.

Z dniem 30.01.2019 r. zakończone zostało wykonywanie następujących badań:

EW-I.13 Adenowirusy wykrywanie DNA metodą PCR
EW-I.12f Polio- oznaczenie p-ciał dla 2 typów wirusa (odczyn neutralizacji)
EW-I.17c HCV oznaczanie obecności RNA (PCR)
EW-I.3d HSV- izolacja wirusa (badanie na specjalne życzenie klienta)
EW-I.20 RSV – wykrywanie RNA wirusa met. RT PCR       

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 grudnia 2018 r. Punkt Przyjęć Materiałów do Badań Diagnostycznych będzie czynny w godz. 08:00 – 12:00.

Zamknięcie Pracowni Immunopatologii Zakażeń Hepatotropowych.

Z końcem roku 2018 działalność kończy Pracownia Immunopatologii Zakażeń Hepatotropowych. W związku z powyższym z cennika zostają wycofane wszystkie badania oznaczone EW-I.18 (od EW-I.18a do EW-I.18n).

Informacja dotycząca zmiany dotychczasowych zasad finansowania transportu do NIZP-PZH próbek do badań w kierunku odry.

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zrealizowaniem założeń umowy NPZ w ramach  której finansowany był transport próbek do badań diagnostycznych w kierunku potwierdzenia przypadków odry, z dniem 18.12.2018 r. transport próbek do NIZP-PZH odbywa się wyłącznie na zlecenie i koszt podmiotu zlecającego badanie. Niniejsza decyzja jest następstwem wzrostu liczby przypadków podejrzeń odry w kraju i wcześniejszym niż przewidywano wyczerpaniem przyjętego na rok 2018 limitu badań. Jednocześnie uprzejmie dziękujemy za dotychczasowe przekazywanie próbek do badań mających na celu potwierdzenie przypadków odry i różyczki.

Niemniej zaznaczamy, że próbki od pacjentów, w przypadku których terytorialnie właściwa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczne (SSE) wskaże zasadność wykonania badania potwierdzającego zakażenie wirusem odry, zostaną poddane nieodpłatnemu badaniu w Zakładzie Wirusologii NIZP-PZH.

Bez konsultacji z SSE można przysyłać materiał do badań usługowych w kierunku odry i różyczki wykonywanych zgodnie z cennikiem Zakładu Wirusologii NIZP-PZH. Transport próbek odbywa się na koszt zleceniodawcy.